Niezalogowany
zmień rozmiar:

Szkoła Podstawowa Nr 30

Adres: Pieczewska 10
10-699 Olsztyn
pokaż na mapie
Dyrektor: Anna Staryk
Strona WWW: www.sp30.olsztyn.pl
E-mail: olsztyn.sp30@wp.pl

Opis oferty:



Opis placówki:
​Szkoła działająca od 1988 roku, powstała z inicjatywy społeczeństwa miasta dla uczczenia pamięci poetki Warmii i Mazur Marii Zientary-Malewskiej.

W roku szkolnym 2019/2020 planujemy utworzenie 4 oddziałów klas pierwszych.
Zajęcia klas I-III odbywają się na zmiany, zajęcia rozpoczynają się o godz.8.00.
Po zakończeniu lekcji lub przed dzieci mogą korzystać z zajęć pod opieką nauczycieli świetlicy, czynnej od godziny 6.30. do 17.00. Wszystkie zajęcia ruchowe odbywają się na salach gimnastycznych lub na boisku "Orlik".




Oferta:
    Baza dydaktyczna:

- trzy sale świetlicowe, w tym 1 z tablicą interaktywną,
- cztery sale gimnastyczne, w tym 3 sale dla klas I-III (jedna wyposażona w ramach Programu "Radosna Szkoła"),
- biblioteka szkolna,
- pracownia informatyczna,
- oddzielna pracownia komputerowa z tablicą interaktywną dla klas I-III,
- kompleks boisk "ORLIK 2012" ,
- mały plac zabaw.

    Specjalistyczna pomoc:
-pomoc psychologiczno-pedagogiczna: pomoc pedagoga szkolnego, pedagogów terapeutów, socjoterapeuty, logopedy, psychologa,
-codzienna opieka pielęgniarki szkolnej.

Wszechstronny rozwój:
-zajęcia rozwijające i wspomagające organizowane są na podstawie diagnozy potrzeb i zainteresowań uczniów.

Obiady dla uczniów:
-obiady odpłatne lub finansowane z ośrodków pomocy społecznej oraz fundacji.

Wejście szkoły jest monitorowane.

Więcej informacji o placówce znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.sp30.olsztyn.pl

    Sześciolatek w pierwszej klasie

Mamy dobre doświadczenia w pracy z dzieckiem sześcioletnim w klasie pierwszej. Organizacja zajęć w oddzielnej bryle budynku, przerwy (ustalane przez wychowawcę) spędzane w gronie kolegów z klasy pod opieką wychowawcy. Dzieci pracują w salach z wyposażeniem dostosowanym do nowej podstawy programowej. Korzystają z pracowni informatycznej wyposażonej w komputery i tablicę multimedialną.




Zajęcia dodatkowe :
​Uczniowie uczestniczą obecnie w zajęciach pozalekcyjnych min.:
-sportowych, koła rycerskiego, plastycznych, turystycznych, matematyczno-przyrodniczych, muzycznych, czytelniczych, teatralnych, religijnych, e-Twinning, szachowych, rozwijających zdolności poznawczych, grach planszowych, polonistycznych.

   Szczególne osiągnięcia

W ciągu 30 lat istnienia Szkoły nasi wychowankowie odnosili znaczące sukcesy w ogólnopolskich, wojewódzkich, międzyszkolnych i miejskich konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Otrzymaliśmy Ogólnopolski Certyfikat „Szkoła z Klasą”, "Szkoła na Szóstkę", Tytuł "Szkoła Odkrywców Talentów", Certyfikat "Szkoły Przyjaznej Środowisku”, "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo", "Szkoły Promującej Zdrowie" nadane przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, "Szkoła bez przemocy" w ramach programu pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława Komorowskiego oraz „Szkoła Wierna Dziedzictwu”'. Szkoła otrzymała także tytuł "Klub Młodego Odkrywcy" nadany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Działania szkolne osiągniecia w roku szkolnym 2017/18

Konkursy

etap

nazwa

Miejsce/lokata/nagroda

Międzynarodowe

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Olsztyn – Kaliningrad”

Laureat

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

1 - bardzo dobry wynik

14 - wyróżnień

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

,, Światowe Dni Bajki”

wyróżnienie

 

Ogólnopolskie

Ogólnopolski Konkurs Literacki, Plastyczny  im. Ireny Kwinto ,,Życie bajką jest”

2 nagrody, wyróżnienie

XXIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje miasto – moja miejscowość” 
 - „Miasto oczami wyobraźni”

wyróżnienie

Ogólnopolski  Konkurs  Fotograficzny 
    "Wiosna w mojej okolicy"

2 wyróżnienia

Wiosną aktywnie – fotograficzny

I miejsce

Wojewódzkie

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

(etap wojewódzki)

finalista

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

(etap wojewódzki)

Finalista, laureat

Wojewódzki

Konkurs Informatyczny

I,II miejsce

Wojewódzki

Konkurs Plastyczny i Grafiki Komputerowej „Miłość w rodzinie”

3 nagrody, 3 wyróżnienia

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

3 finalistów

Wojewódzki Konkurs

,MATHS in ENGLISH”

I,III miejsce

Wojewódzki konkurs plastyczny ,, Perły Europy”

wyróżnienie

 

 

VIII Wojewódzki Konkursu Plastyczny

 „ Dbam o swoje bezpieczeństwo''.

3 laureatów

Powiatowe

Powiatowy Turniej  wiedzy przyrodniczo- ekologicznej dla uczniów klas II  „Przyjaciele Ziemi”

I miejsce

Miejskie

Miejski Konkurs Fotograficzny "Krajobraz warmiński w obiektywie"

II miejsce

IV  Olsztyńskie Zawody Matematyczne „Matematyka Królową Nauk”

- I miejsce

Międzyszkolne

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny –Klub ,,Akant”

III miejsce ( 3 osoby)

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ,,MACMILLAN PRIMARY SCHOOL

TOURNAMENT VI

I miejsce

Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny dla uczniów klas drugich „Mistrz języka polskiego”-

III miejsce

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja z uśmiechem w twórczości D. Wawiłow, N. Usenko i  M. Rusinka”

 I miejsce

Międzyszkolny konkurs plastyczny

 „Drzewo jesieni”

3 wyróżnienia

Międzyszkolny konkurs plastycznym „Choinka moich marzeń” oraz „Zimowe krajobrazy”

2 wyróznienia

Najciekawsza zakładka do książki – plastyczny

wyróżnienie

Kartka Wielkanocna- plastyczny-

I miejsce, III miejsce

Zwierzęta w obiektywie – fotograficzny-

III miejsce

„Ozdoby świąteczne” międzyszkolny konkurs plastyczny

II miejsce,2 wyróznienia

„ Świąteczne Wrota” – międzyszkolny konkurs dekoratorski

III miejsce

-„Świąteczne Anioły” międzyszkolny konkurs plastyczny

IImiejsce

-„Świąteczna kartka” – międzyszkolny konkurs plastyczny

I miejsce

-„Choinka moich marzeń” międzyszkolny konkurs plastyczny

2 wyróżnienia

,,Barwy jesieni „-konkurs plastyczny

wyróżnienie

„ Wariacie jesienne”-konkurs plastyczny

III miejsce

„ Jesień nie musi być smutna”-konkurs plastyczny

wyróżnienie

„ Z pluszowym misiem za pan brat”-konkurs plastyczny

wyróżnienie

„ Maska karnawałowa zabawna i kolorowa”

II miejsce, wyróżnienie

„ Jesteśmy dziećmi Europy”

II miejsce, wyróżnienie

„ Logopedyczne potwory to sympatyczne stwory”

III miejsce,wyróżnienie

„ Ozdoba Wielkanocna” 

I miejsce, 2 wyróżnienia

 

SUKCESY SPORTOWE

Wojewódzkie

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT - GRUPA STARSZA 
(U 12) „Z PODWÓRKA NA STADION - O PUCHAR TYMBARKU”- AWANS DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH 

I miejsce

WOJEWÓDZKIE INDYWIDUALNE ZAWODY LA  IGRZYSKA DZIECI                     I MŁODZIEŻY   SZKOLNEJ  

I miejsce,

III miejsce,

II miejsce,

II miejsce,

III miejsce,

III miejsce

Regionu

MISTRZOSTWA  REGIONU W MINI PIŁCE NOŻNEJ  „5” PIŁKARSKICH  CHŁOPCÓW

I miejsce

Rejonu

MISTRZOSTWA REJONU  W MINI PIŁCE SIATKOWEJ „4” DZIEWCZĄT

III miejsce

MISTRZOSTWA I REJONU W MINI PIŁCE NOŻNEJ  „5” PIŁKARSKICH  CHŁOPCÓW

I miejsce

REJONOWY MINI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT - GRUPA STARSZA          (U 12) „Z PODWÓRKA NA STADION - O PUCHAR TYMBARKU

II miejsce

REJONOWY MINI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT - GRUPA ŚREDNIA        (U 10) „Z PODWÓRKA NA STADION - O PUCHAR TYMBARKU”

III miejsce

CYKL REJONOWYCH ZAWODÓW  LA -„CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

I miejsce, I miejsce,

II miejsce

Miejskie

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

O MISTRZOSTWO OLSZTYNA

I miejsce

MISTRZOSTWA OLSZTYNA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ „4” DZIEWCZĄT

II miejsce

MISTRZOSTWA OLSZTYNA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ „3” DZIEWCZĄT

III miejsce

MISTRZOSTWA OLSZTYNA DZIEWCZĄT W CZWÓRBOJU DLA KLAS IV-VI

III miejsce

MISTRZOSTWA OLSZTYNA W MIESZANYCH  SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  KLAS VI

I miejsce

MISTRZOSTWA OLSZTYNA CZWÓRBOJU LA CHŁOPCÓW

II miejsce

MISTRZOSTWA OLSZTYNA DZIEWCZĄT W BADMINTONIE

II miejsce

MISTRZOSTWA OLSZTYNA W MINI PIŁCE RĘCZNEJ  DZIEWCZĄT

III miejsce

MISTRZOSTWA OLSZTYNA W MINI PIŁCE NOŻNEJ  „5” PIŁKARSKICH  CHŁOPCÓW

II miejsce

MISTRZOSTWA OLSZTYNA KLAS V W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

I miejsce

MISTRZOSTWA OLSZTYNA W MIESZANYCH  SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  KLAS VII  + GIMNAZJA

III miejsce




Dostępne miejsca:

Nazwa Opis
KLASY PIERWSZE

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 140; Wersja: 9.143.304.1699 Harmonogram ID: 768;