Szkoła Podstawowa Nr 23 Mistrzostwa Sportowego

Dyrektor: Barbara Rapińczuk
Strona WWW: www.zso5olsztyn.edu.pl
E-mail: sms@bublewicz.pl

​Szkoła Podstawowa nr 23 Mistrzostwa Sportowego im. M.G. Bublewicza wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. M. G. Bublewicza w Olsztynie.
Jesteśmy placówką z 40-letnim doświadczeniem w zakresie wychowywania mistrzów sportu.
Umożliwiamy naszym uczniom łączenie nauki z realizacją pasji sportowych.
Szkolenie sportowe realizujemy w dwóch dyscyplinach: taekwondo olimpijskim oraz gimnastyce sportowej dziewcząt, w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystki " Szkolenie grupowe młodzieży uzdolnionej sportowo".

Dojazdy: Autobusami linii 110,117,136

​Jesteśmy szkołą stwarzającą warunki do edukacji dziecka sześcioletniego. Szkoła posiada bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne, pokoje zabaw i relaksu, piękny plac zabaw dla najmłodszych dzieci.
Każdego roku realizujemy programy:
1. prozdrowotne - " Szklanka mleka", " Owoce w szkole", projekt o zdrowym żywieniu.
2. z zakresu bezpieczeństwa - Ogólnopolski program " Klub Bezpiecznego Puchatka" oraz " Zwierzak za kierownicą".

Zapewniamy:
- opiekę świetlicową w godz. 6.30-17.00;
- obiady dwudaniowe w stołówce szkolnej;
Szkolenie sportowe odbywa się w obiektach szkoły:
- Sali specjalistycznej do gimnastyki sportowej;
- Sali do gier zespołowych z matą do taekwondo;
- Sali rekreacyjno - sportowej.

Języki obce: Język angielski

​Nasi uczniowie - zawodnicy to multimedaliści Mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, członkowie Kadry Narodowej.
Oprócz rozwijania zainteresowań sportowych, nasi uczniowie biorą udział w różnorodnych konkursach edukacyjnych:
- klasy I-III - " Alfik matematyczny" / konkurs ogólnopolski/, " Kangur" / konkurs międzynarodowy/, szkolny konkurs ortograficzny, " Z poprawną polszczyzną na co dzień".
- klasy IV-VIII - międzyszkolne konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty, olimpiady przedmiotowe, " Olympus", " Kangur", " Z poprawną polszczyzną na co dzień", szkolne konkursy ortograficzne, recytatorskie, czytelniczy oraz literacki.

Realizujemy program szkolnych miłośników języków obcych.

ODDZIAŁ SPORTOWY Klasa interdyscyplinarna - szkolenie sportowe w zakresie gimnastyki sportowej dziewcząt oraz taekwondo olimpijskiego.