Adres: Niepodległości 18
Dyrektor: mgr Anna Żarczyńska
E-mail: sekretariat@sp10olsztyn.pl

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Władysława Broniewskiego w Olsztynie jest placówką położoną w samym centrum Olsztyna przy ul. Niepodległości 18.

Szkoła znajduje się w bliskim sąsiedztwie basenu,  miejskiego przedszkola, żłobka oraz parku.
Zajęcia odbywają się w godz. 7:45 – 1600. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Władysława Broniewskiego w Olsztynie jest placówką mieszczącą się w dwóch budynkach.

W budynku przy ul. Barczewskiego 11a uczą się klasy I- III natomiast w budynku przy ul. Niepodległości 18, klasy IV – VIII.

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Władysława Broniewskiego to:

• Wysoko wykwalifikowana oraz doświadczona kadra pedagogiczna, dzięki której nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce;
  • klasy sportowe o profilu pływanie (od IV klasy);
  • nauka pływania w klasach II,
  • ciepła, przyjazna atmosfera;
  • duże, jasne i dobrze wyposażone sale lekcyjne;
  • dobrze wyposażone pracownie komputerowe;
  • pracownie multimedialne z tablicami interaktywnymi, rzutnikami;
  • świetlica szkolna otwarta w godz.  630 – 1645;
  • biblioteka szkolna z dostępem do Internetu;
  • stołówka szkolna, która codziennie serwuje smaczne posiłki,
  • pedagog, psycholog, nauczyciele wspomagający kształcenie specjalne, logopeda;
  • opieka medyczna na terenie szkoły (pielęgniarka 3x w tyg.)
  • monitoring;
  • wycieczki (kino, teatr, filharmonia, muzeum itp.)
  • imprezy, wyjazdy integracyjne (między innymi do Parlamentu Europejskiego)

Nauczyciele chętnie współpracują z rodzicami na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego.
Opracowują programy własne, innowacje pedagogiczne, rozbudowując ofertę zajęć pozalekcyjnych, terapeutycznych oraz wspomagających proces edukacyjny. Są otwarci, kreatywni, twórczy.

W klasach I - III nauczyciele realizują innowacje pedagogiczne:
"Moi przyjaciele z Literkowa" (dotyczącą nauki ortografii) oraz "Odkrywamy tajemnice szachowej krainy". Wspieramy dzieci mające trudności w nauce, organizujemy zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, rewalidacyjne, rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne.

W szkole działa Stowarzyszenie Rodziców "Przyjaciele Dziesiątki", które wspiera działalność pozalekcyjną szkoły, współorganizuje festyny szkolne oraz inicjuje rożne przedsięwzięcia na rzecz uczniów. Uczniowski Klub Sportowy Debiut Dziesiątka zrzesza dzieci i rodziców grających w szachy. Organizuje turnieje i rozgrywki szachowe.

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w wielu konkursach pozaszkolnych, międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.
Oferta edukacyjna szkoły pozwala rozwijać zainteresowania i zdolności uczniów. Odnosimy również wiele sukcesów sportowych w pływaniu, szachach, koszykówce, piłce ręcznej, siatkówce, lekkoatletyce.

Szkoła współpracuje z instytucjami działającymi na rzecz dziecka, funkcjonującymi na terenie miasta. Angażujemy się w różnego rodzaju programy i projekty, min.:

• Śniadanie daje moc
  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  • Obudź w sobie moc
  • Akademia Bezpiecznego Puchatka
  • Program Nauki Zachowania

Szkoła wspomaga rozwój uczniów poprzez dodatkowe zajęcia pozalekcyjne:

• plastyczne,
  • umuzykalniające,
  • teatralne,
  • teatralne w języku angielskim,
  • komputerowe,