Niezalogowany
zmień rozmiar:

Szkoła Podstawowa Nr 3

Adres: Kołobrzeska 13M
10-445 Olsztyn
pokaż na mapie
Dyrektor: Joanna Sędrowska
Strona WWW: http://www.sp3.olsztyn.pl/
E-mail: sekretariat@sp3.olsztyn.pl

Opis oferty:



Opis placówki:


Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

 w Olsztynie

To droga do sukcesu Twojego Dziecka

Bezpieczne położenie szkoły z dala od ruchliwych ulic wśród zieleni PARKU KUSOCIŃSKIEGO. Jesteśmy nowoczesną szkołą polskiego systemu edukacji, stale podnoszącą wyniki nauczania. Szkoła legitymuje się wysoką jakością pracy.

SP 3 jest jedyną szkołą w mieście stowarzyszoną w UNESCO.

 Absolwenci przygotowani są do:

- twórczego działania,

- sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie,

- posługiwania się wiedzą oraz umiejętnościami w życiu codziennym.

Wszystkie działania opiekuńczo-wychowawcze skierowane są na rozwój ucznia.

Systematycznie modernizujemy budynek i wyposażenie szkoły.

Uczniowie mają do dyspozycji:

- kompleks boisk ORLIK 2012,

- salę zabaw wspomagającą rozwój dziecka,

- plac zabaw,

- pełnowymiarową salę gimnastyczną oraz dwie sale do gimnastyki korekcyjnej,

- nowocześnie wyposażone gabinety terapii pedagogicznej i logopedii,

- bibliotekę i czytelnię z Centrum  Informacji Multimedialnej.

Szkoła posiada monitoring wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Ściśle współpracujemy z rodzicami, którzy są najlepszymi sojusznikami szkoły. To z myślą o nich realizujemy programy i podejmujemy szereg przedsięwzięć organizując warsztaty „Szkoła dla Rodziców”,  festyny,  dni otwarte.

Tradycją naszej szkoły jest dzień adaptacyjny dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.

Współpracujemy ze Szkołą Francuską „MICHELIN”.

Jesteśmy jedyną szkołą w Olsztynie, która brała udział w programie   „Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy”


 




Oferta:

Gruntowne wykształcenie w przyjaznej atmosferze to gwarancja sukcesu dziecka

w dorosłym życiu

Wszystkim uczniom gwarantujemy i zapewniamy:

- indywidualne podejście do dziecka,

- wykwalifikowaną kadrę nauczycieli stale podnoszącą swoje kompetencje,

- wysoki poziom nauczania, 

- nowoczesne pracownie przedmiotowe wyposażone w sprzęt multimedialny,

- zajęcia języka angielskiego w klasach  I – VIII,

- zajęcia języka niemieckiego w klasach VII - VIII

- odpowiednio przystosowane sale dydaktyczne dla najmłodszych wyposażone w sprzęt multimedialny, dywan oraz miejsce do wypoczynku i zabawy,

- tablet na każdej ławce w klasach I – III podczas zajęć komputerowych,

- zajęcia logopedyczne,

- zajęcia terapii pedagogicznej,

- zajęcia socjoterapii,

- zajęcia rewalidacyjne,

- zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze,

Uczniom naszej szkoły zapewniamy opiekę w świetlicy szkolnej w godz. 6.45 – 16.45.

 Codziennie  czynny jest gabinet profilaktyki medycznej.

W stołówce  można zjeść pyszny obiad gotowany w szkole.

 Zajęcia dydaktyczne odbywają się w godz. 8.00 - 15.40 (dwuzmianowość w klasach I–III).

Uczestniczymy w następujących programach:

      - Mistrzowie kodowania

- Owoce i Warzywa w szkole,

- Szklanka Mleka,

- Moje dziecko idzie do szkoły,

- Klub Bezpiecznego Puchatka,

- e-Twinning,

- Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej,

- Śniadanie daje moc,

- Mam kota na punkcie mleka,  

- Ortografitii, 

- Cybernauci,

- Trzymaj formę,

- Nie pal przy mnie, proszę, 

- lekkoatletyka dla każdego

      

 





Zajęcia dodatkowe :


Nauka w naszej szkole to radość, rozwijanie talentów i pasji

 

Stwarzamy optymalne warunki dla edukacji, wychodzimy naprzeciw wyzwaniom jakie niesie współczesny świat. Zapewniamy rozwój dziecka poprzez udział w bogatej ofercie kół zainteresowań.

- Koło szachowe „Z szachami na Ty”,

- Zajęcia matematyczno-informatyczne – „Starożytni Grecy poznają język HTML”,

- Koło matematyczne „Zabawy z matematyką” i „Kangurek”,

- „Klanza wita” – rozwijające zajęcia z chustą animacyjną,

- Zajęcia językowo-kulinarne „English In The Kichen”,

- Zabawa z jęz. angielskim,

- Zabawa z tańcem,

- Zajęcia teatralno - kabaretowe,

- Zajęcia plastyczne „Mali artyści”,

- Koło plastyczne,

- Zajęcia muzyczne „Janko Muzykant”,

- SKS – piłka siatkowa

- SKS – piłka ręczna

- SKS - lekkoatletyka 

- SKS - piłka koszykowa

- Liga Ochrony Kraju – zajęcia terenowe,


Na terenie placówki organizowane są również zajęcia prowadzone przez inne podmioty:

   KORIO – zajęcia taekwondo,

   ŻURI – piłka nożna chłopców,

   UKS PROMSPORT – piłka nożna chłopców,

   AKADEMIA ROBOTYKI – zajęcia z robotyki,

   CENTRUM TAŃCA Wasilewski-Felska – zajęcia taneczne,

  

 

Nasze dzieci są radosne, ciekawe świata, czują się bezpiecznie

 





Dostępne miejsca:

Nazwa Opis
KLASY PIERWSZE

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 140; Wersja: 9.143.304.1699 Harmonogram ID: 768;